Sepsa to zespół groźnych dla życia objawów, których przyczyną jest zakażenie. Najczęściej odpowiadają za nie zjadliwe bakterie, m.in. meningokoki, pneumokoki, pałeczki hemofilne typu B oraz paciorkowiec złocisty. W efekcie może dojść do wystąpienia powikłań oraz niewydolności wielonarządowej obejmującej nerki, wątrobę, płuca oraz serce – często prowadzących do śmierci pacjenta. Zwiększenia zachorowalności wzrosło również wskutek epidemii COVID-19.

 

Odpowiedzią na rosnące zagrożenie ze strony sepsy jest cel 31. Finału WOŚP, która na walkę z sepsą przeznaczy blisko 250 mln złotych. Dzięki zbiórce około 200 przyszpitalnych pracowni bakteriologicznych zostanie wyposażonych w urządzenia diagnostyczne, w tym 81 komór laminarnych naszej marki Biotectum.

Urządzenia nowej generacji pozwolą na skrócenie czasu diagnostyki sepsy z trzech dni do zaledwie kilku godzin, dzięki czemu będzie można bardzo szybko zastosować odpowiednią terapię.
Jak powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu fundacji WOŚP: „Kupujemy jakość, nie cenę. To nie cena odgrywa tutaj rolę, ale jakość. Chcemy nabywać najlepszy sprzęt.”
Dziękujemy za zaufanie Fundacji WOŚP.
Dowiedz się więcej jak przebiegał proces zakupowy tutaj.

Film instuktażowy