Mamy przyjemność zaprezentować Państwu systemy Multivap od firmy LabTech, które są nowoczesnym i idealnym rozwiązaniem do zastosowania w miejsach, w których do tej pory używali Państwo standardowych wyparek rotacyjnych lub innych systemów zatężania próbek.

Przedstawiamy urządzenia aumożliwiające jednoczesne zatężanie 8 i 54 próbek.

Multivap 8 (urządzenie wycofane z produkcji we wrześniu 2020)

Zapewnia niskie koszty utrzymania oraz znacząco zwiększa przepustowość próbek. System 8-stanowiskowy pozwala na zatężanie próbek do sucha lub też do stałej objętości zadanej  (0,5 ml lub 1 ml). Dzięki zintegrowanemu systemowi pochłaniania oparów może być umieszczony poza dygestorium lub wyciągiem. Kontrola systemu, jak i procesu zatężania, odbywa się za pomocą panelu dotykowego oraz intuicyjnego menu sterującego. W czasie procesu zatężania użytkownik nie musi być obecny przy urządzeniu. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest możliwość zatrzymania/uruchomienia procesu, a także dodawania/usuwania próbek w dowolnej chwili. Duża oszczędność gazu (azotu) do zasilania wszystkich 8 pozycji: wystarczy ciśnienie powyżej 30 psi. Ponadto użytkownik ma możliwość wyłączania przepływu gazu (azotu) dla tych pozycji, w których aktualnie  nie znajduje się naczynko z próbką. Szeroka gama naczynek do zatężania, zarówno do celów analitycznych, jak i preparatywnych – dedykowane szklane naczynka ze specjalną końcówką do zatężania do punktu końcowego 0,5 ml lub 1 ml – dwie objętości: 50 ml lub 200 ml oraz naczynka z okrągłym dnem do procesów całkowitego odparowywania próbek. Wymienione naczynka nadają się również do wykorzystania w modułach chromatografii żelowej oraz chromatografii wykluczania, dzięki czemu system Multivap 8 można łączyć z innymi, bez konieczności uprzedniego przenoszenia ekstraktów. Dzięki specjalnej budowie system Multivap 8 umożliwia także zatężanie bezpośrednio z parowniczek (m.in. oznaczanie ekstraktu eterowego).

Multivap 5

System MV5 to najnowszy produkt, znacząco zwiększający przepustowość próbek w laboratorium – możliwość zatężania aż do 54 próbek w tym samym czasie. System jest bardzo elastyczny, ponieważ umożliwia odparowywanie próbek w szerokim zakresie objętości: od 1,5 ml do 200 ml. Wirowe przedmuchiwanie azotem typu Vortex, automatyczna regulacja igły doprowadzającej azot w zależności od objętości zatężanej próbki, czy też możliwość wizualnej kontroli procesu zatężania dzięki wbudowanemu okienku z podświetleniem to tylko niektóre cechy systemu MV5. Kontrola systemu oraz procesu zatężania odbywa się za pośrednictwem 7 calowego ekranu dotykowego z intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika oprogramowaniem. W przypadku tego systemu użytkownik ma możliwość zapamiętania dowolnej ilości własnych metod zatężania, ich tworzenia oraz edycji. Poza niskim ciśnieniem zasilania (rzędu 30 psi) użytkownik ma możliwość blokowania rurek doprowadzających azot do nieużywanych pozycji – można to robić pojedynczo (manualnie za pomocą zatyczek) albo kanałowo (automatycznie za pomocą oprogramowania – 1 kanał odpowiada 9 pozycjom), dzięki czemu znacząco zmniejsza się zużycie gazu.