Palnik automatyczny Fuego SCS, czujnik podczerwieni

Numer katalogowy
294-8200000
Producent
WLD-TEC
Na zamówienie

Fuego SCS reprezentuje nowy status wśród laboratoryjnych palników gazowych. Fuego SCS zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i najwyższą wygodę we wszystkich zastosowaniach związanych z płomieniem w laboratorium.

i Zdjęcie poglądowe produktu. Poszczególne warianty mogą różnić się od prezentowanego obrazu. Prosimy o zwracanie uwagi na cechy podane w tabeli/opisie.

Wszechstronność
Fuego SCS może być obsługiwany za pomocą bezdotykowego czujnika podczerwieni, funkcji przycisku lub pedału nożnego*. Dla wszystkich opcji dostępne są różne programy, które zostały opracowane na podstawie praktycznych doświadczeń: elastyczne funkcje start-stop, ciągłe stosowanie do 2 godzin lub programy do sterylizacji krótkim płomieniem - z dokładnością co do sekundy. Gdy palnik jest włączony, wyświetlacz pokazuje pozostały czas palenia. Ponadto Fuego SCS automatycznie rozpoznaje, czy podłączony jest pedał nożny lub karuzela Autoloop Pro do pętli inokulacyjnych i wyświetla inne funkcje.

Większa wygoda dzięki wyświetlaczowi graficznemu
Animowany wyświetlacz graficzny o wysokim kontraście można łatwo odczytać w każdych warunkach oświetleniowych dzięki niebieskiemu podświetleniu tła. Nie wymagające objaśnień menu symboliczne ułatwia szybki wybór wszystkich funkcji. Wyświetlacz nie znajduje się w zasięgu wzroku? Sygnały akustyczne dodatkowo wspomagają użytkownika.

Przypomnienie o czasie chłodzenia dla pętli inokulacyjnych
Precyzyjnie regulowane, z dokładnością co do sekundy, przypomnienie o czasie chłodzenia pomaga w dokładnym przestrzeganiu wymaganego czasu chłodzenia pętli do inokulacji.

Wyłączanie przy zerowym ciśnieniu
Zerowe wyłączenie ciśnienia zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo po zakończeniu pracy. Dzięki niemu ciśnienie resztkowe jest uwalniane z węża przyłączeniowego, co wydłuża żywotność węża gazowego.

Regulacja temperatury mediów grzewczych
Dzięki nowemu systemowi regulacji temperatury i opcjonalnemu czujnikowi temperatury laboratoryjny palnik gazowy staje się stacją kontroli temperatury.

Wskaźnik zużycia gazu
Nie masz pod ręką nowego naboju? Nowy wskaźnik zużycia gazu przypomina o konieczności posiadania nowego naboju gazowego w odpowiednim czasie.

Elastyczny i indywidualny wybór konta użytkownika
Fuego SCS posiada 2 konta użytkownika i zapisuje wszystkie ustawienia bezpieczeństwa, czasy spalania i inne parametry dla indywidualnego i elastycznego użytkowania.

Graficzna instrukcja instalacji
Graficzne instrukcje instalacji i obsługi przy pierwszym włączeniu ułatwiają pierwsze uruchomienie.

Innowacja - czujnik podczerwieni DoubleClick
Ta funkcja bezpieczeństwa zapewnia, że palnik można zapalić tylko poprzez dwukrotną aktywację czujnika podczerwieni DoubleClick. W rezultacie niezamierzony zapłon lub zapłon spowodowany upuszczeniem lub upadkiem przedmiotów jest praktycznie niemożliwy, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo Top-off-the-Line
System kontroli bezpieczeństwa SCS© oznacza najnowocześniejszą technologię bezpieczeństwa, która na bieżąco analizuje potencjalne zagrożenia i w razie potrzeby inicjuje środki bezpieczeństwa, takie jak przerwanie dopływu gazu. Oprócz funkcji zapłonu i kontroli płomienia oraz ochrony przed przegrzaniem, nowy pakiet bezpieczeństwa obejmuje również ciągłą kontrolę głowicy palnika (BHC). BHC niezawodnie wykrywa zatkanie głowicy palnika przez ciecze lub substancje stałe i zapewnia prawidłowy montaż głowicy palnika.
Wyjątkowe funkcje bezpieczeństwa biernego: Wskaźnik ciepła resztkowego chroni przed poparzeniem. Funkcja automatycznego wyłączania urządzenia zapobiega niezamierzonemu zapłonowi płomienia, gdy palnik nie był zapalany przez dłuższy czas.

Nowoczesne wzornictwo
Unikalny kształt przyciąga wzrok. Niska obudowa umożliwia wygodną pracę; opływowa konstrukcja ogranicza do minimum zakłócenia strumienia powietrza nad stołem roboczym w pomieszczeniu czystym. Fuego SCS zajmuje wyjątkowo mało miejsca. Wymiary: 103 x 49 x 130 mm (szer. x wys. x gł.).
Pokrętło DualKnob do regulacji przepływu gazu i powietrza umożliwia precyzyjną regulację płomienia. Zdejmowaną głowicę palnika można po prostu zdemontować na poszczególne elementy w celu dokładnego wyczyszczenia. Zatykanie nie stanowi już problemu. Rozlane płyny spływają przez zintegrowany odpływ, a substancje stałe można bez trudu usunąć, otwierając trzon palnika.

Dbałość o środowisko
Doskonała wydajność energetyczna zgodna z najnowszymi standardami zmniejsza zużycie gazu i energii. Wydłuża to czas spalania, gdy używane są naboje gazowe.

Uniwersalność
Seria Fuego SCS może być zasilana stacjonarnym gazem ziemnym i propanem / butanem, gazem na kartusze lub butlami gazowymi.

Wytrzymałość
Wykonany w całości ze stali nierdzewnej, z ognioodpornymi elementami sterującymi i wyświetlaczem chronionym przez szkło żaroodporne, Fuego SCS może wytrzymać ekstremalne warunki laboratoryjne.

Fuego SCS - Idealny do użytku na stołach roboczych w pomieszczeniach czystych i laboratoriach.

*Opcjonalnie

Więcej informacji
Producent WLD-TEC
Opakowanie szt.