Automatyczny fluorescencyjny analizator komórek typ Countstar RIGEL S2

Numer katalogowy
198-040901010002
Na zamówienie
i Zdjęcie poglądowe produktu. Poszczególne warianty mogą różnić się od prezentowanego obrazu. Prosimy o zwracanie uwagi na cechy podane w tabeli/opisie.

Opis produktu

Licznik komórek Rigel S2 to zaawansowane stanowisko do obrazowania optycznego "fix focus". Zapewnia automatyczne zliczanie i analizę komórek barwionych błękitem trypanowym w technice jasnego pola i fluorescencji. Został specjalnie zaprojektowany do analizy komórek pierwotnych krwi obwodowej, włącznie z komórkami PBMC, CAR-T, NK i MSC, które są powszechnie stosowane w terapii komórkowej.

Model S2 posiada dwa kanały fluorescencji:

 • Światło wzbudzenia: 480nm, 525nm
 • Filtr emisji: 535nm, 600LP

Zaprojektowany w oparciu o najnowsze technologie rozpoznawania komórek i algorytmy oprogramowania, pozwala uzyskać informacje o koncentracji komórek, żywotności, współczynniku agregacji, okrągłości i rozkładzie średnic w jednym przebiegu. Dzięki wstępnie skonfigurowanym aplikacjom biologicznym BioApps, umożliwia również badanie wydajności transfekcji komórek. Algorytmy rozpoznawania obrazu analizują ponad 20 parametrów każdego sklasyfikowanego obiektu.

Aby sprostać wymaganiom cGMP, oprogramowanie oferuje czteropoziomową funkcję kontroli dostępu użytkownika, podpisy elektroniczne i pliki dziennika, które są zgodne z przepisami FDA 21 CFR Part 11. Wszystkie zapisy elektroniczne wykonanych przez użytkownika czynności nie mogą zostać skasowane.

Zastosowanie: analiza pierwotnych komórek krwi obwodowej, w tym PBMC, CAR-T, komórek NK i MSC, komórek macierzystych, monocytów, splenocytów, które są powszechnie stosowane w terapii komórkowej

Parametry:

 • zintegrowany komputer, kolorowy ekran dotykowy 10.4’’ pozwala dodać wiele testów eksperymentów dla różnych operatorów
 • automatyczne wykrywanie 5 próbek w jednej pojedynczej sekwencji testowej
 • czas analizy 2,5 minuty / 5 próbek
 • opatentowana unikatowa funkcja "Fixed focus"- automatyczne ustawianie ostrości
 • przyjazne dla użytkownika zarządzanie danymi (pliki w formacie Excel, PDF, JPEG)
 • wyszukiwanie danych po nazwie analizy, dacie, dowolnym słowie
 • bezpieczne logowanie użytkownika i zarządzanie dostępem na 4 poziomach użytkowników, podpis elektroniczny, zapis zdarzeń – zgodne z przepisami FDA 21 CFR Part 11
 • pamięć danych 500 GB
 • zintegrowana kamera CCD o rozdzielczości 1.4 MPx
 • powiększenie obiektywu 5x
 • światło wzbudzenia: 480nm, 525nm
 • filtr emisji: 535nm, 600LP
 • zakres średnicy komórek które wykrywa licznik 3-180 µm
 • zakres koncentracji 1×104 do 3×107 komórek/ml
 • porty USB 2.0 i USB 3.0
 • wymiary 254×303×453mm
 • waga 13 kg
 • w zestawie opakowanie jednorazowych płytek testowych 5-dołkowych

ZALETY

Smart znaczy sprytny – aplikacje BioApps
Apliakcje BioApps systemu Countstar Rigel S2 upraszczają rutynowe zadania w laboratorium komórkowym, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości dane naukowe. Countstar S2 jest wyposażony w trzy BioApps, które upraszczają i automatyzują rutynowe liczenie komórek, badanie żywotności i zadania cytotoksyczne:
Błękit trypanowy: uzyskamy szacowanie liczby komórek, żywotności i stężenia w oparciu o wybarwienie błękitem trypanowym przy użyciu jednorazowej płytki testowej.
Żywotność AO / PI: przeprowadzi analizy przy dwóch kolorach fluorescencji w jednorazowej płytce testowej w celu określenia procentu żywych, martwych komórek i stężenia szczątkowych i niechcianych komórek nienukleowanych, w tym czerwonych krwinek.
Transfekcja GFP: zielone białko fluorescencyjne (GFP) wykazuje jaskrawozieloną fluorescencję po wystawieniu na działanie światła w zakresie od niebieskiego do ultrafioletu. Ten protokół może analizować zliczanie i procent GFP.

Szybki proces 3-etapowy
System Countstar S2 zaprojektowano tak, aby maksymalnie uprościć pracę i pozwolić na zwiększenie produktywności i wydajności laboratorium.

 1. Przygotowanie próbki na płytce testowej
 2. Wybór BioApp
 3. Podgląd obrazu i analiza danych

Powtarzalny i dokładny
System Countstar S2 może automatycznie analizować 5 próbek naraz, przez co zyskujemy wydajność i oszczędność pieniędzy. Automatyczne ustawianie ostrości typu "fixed focus" zapewnia bardziej stabilne i niezawodne wyniki.

ZASTOSOWANIE

Monitorowanie jakości produkcji limfocytów CAR-T podczas całego procesu
Terapia immunologiczna, taka jak CAR-T, polega na pobraniu od pacjenta komórek jednojądrzastych krwi obwodowej (PBMC), a następnie wzbogaceniu pożądanego podzbioru komórek T i modyfikacji genetycznej w celu wytworzenia zmodyfikowanych komórek CAR-T. Komórki CAR-T są ekspandowane na dużą skalę, a następnie podawane ponownie pacjentowi. Dzięki systemowi Countstar S2 możliwe jest ciągłe monitorowanie żywotności i koncentracji na każdym etapie całego procesu produkcji komórek CAR-T w ramach GMP.

Żywotność zliczana przez Countstar Rigel S2 w podwójnej fluorescencji
Pomarańcz akrydyny (AO) i jodek propidyny (PI) są barwnikami wiążącymi jądrzaste kwasy nukleinowe. AO może przeniknąć zarówno do martwych, jak i żywych komórek i zabarwić jądrzaste komórki, aby wytworzyć zieloną fluorescencję. PI może zabarwić martwe jądrzaste komórki z uszkodzonymi błonami i wytworzyć czerwoną fluorescencję. Analiza wyklucza fragmenty komórek, szczątki i cząsteczki artefaktów, a także niewymiarowe zdarzenia, takie jak płytki, dając bardzo dokładny wynik. Podsumowując, system Countstar S2 może być stosowany na każdym etapie procesu produkcji komórek.

Efektywność transfekcji GFP
W biologii komórkowej i molekularnej gen GFP jest często stosowany jako reporter ekspresji. Obecnie naukowcy często używają mikroskopów fluorescencyjnych lub cytometrów przepływowych do analizy skuteczności transfekcji komórek ssaków. Przy czym, cytometr przepływowy wymaga wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego operatora. Natomiast Countstar S2 umożliwia użytkownikom szybkie i dokładne uzyskanie wyniku testu wydajności transfekcji.Żywotność i koncentracja komórek barwionych błękitem trypanowym
Pokazano tutaj powiększone reprezentatywne obrazy linii komórkowej. Ponieważ wszystkie komórki zostały zabarwione błękitem trypanowym, pokazujemy obraz barwiony błękitem trypanowym, jak również obraz zliczany przez Countstar S2.


 

Płytka testowa

Okno oprogramowania Countstar® - wykres czasu hodowli (CTC), analiza nakładkowa oraz inne funkcje statystyczne i analityczne

MOŻLIWOŚĆ PREZENTACJI APARATU

W ofercie COUNTSTAR® posiadamy szereg modeli liczników, w tym również z fluorescencją, zależnie od zastosowania: terapie immunologiczne, komórki macierzyste, bioproces, komórki pierwotne, analiza linii komórkowych, badania komórek nowotworowych, badania komórek glonów i drożdży.