Opis produktu
- Pojemność: 100 litrów
- Wymiary komory: średnica 413 mm, głębokość 760 mm
- Komora cylindryczna, płaszcz oraz drzwi komory wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316L
- Wymiary zewnętrzne: wys. x szer. x głęb.: 1097x735x600 mm
- Obudowa i rama wykonane ze stali nierdzewnej 304
- Temperatura ekspozycji: 60-136 0C
- Funkcja autostartu
- Sterowanie mikroprocesorowe
- 20 programów sterylizacyjnych
- Wersje V, MV, MSV posiadają 2 dodatkowe programy testowe (Bowie-Dick i test szczelności)
- Dodatkowy czujnik temperatury (PT 100) w komorze
- Automatyczne ryglowanie pokrywy z blokadą temperaturową
- Zamknięty obieg wody chłodzącej oszczędzający wodę i energię elektryczną dla modeli M, MS, MV i MSV
- Funkcja aparatu KOCHA
- Port walidacyjny
- Wytwornica pary ze stali nierdzewnej z funkcją automatycznego czyszczenia
- Armatura z materiałów nierdzewnych
- System chłodzenia zrzutu kondensatu do wartości bezpiecznej dla instalacji kanalizacyjnej
- Drukarka igłowa (opcja)
System szybkiego chłodzenia zdecydowanie skraca czas procesu chłodzenia w stosunku do wersji podstawowej oraz przyśpiesza proces sterylizacji płynów. Dodatkowo system ten umożliwia sterylizację płynów w otwartych naczyniach. Należy jednak pamiętać, iż zastosowanie aktywnego systemu chłodzenia, może powodować częściowy ubytek sterylizowanego płynu.
Zastosowanie systemu wytwarzania próżni umożliwia szybsze i efektywniejsze odpowietrzenie komory sterylizacyjnej oraz bezpieczną sterylizację materiałów porowatych, wyrobów wgłębionych, a także materiałów znajdujących się w opakowaniach. Dodatkową zaletą wersji z systemem wytwarzania próżni, jest opcja suszenia materiałów, która włącza się automatycznie po zakończeniu fazy sterylizacji.
Podczas fazy chłodzenia sprężone powietrze, oczyszczone przez filtr HEPA, dostarczane jest do komory sterylizacyjnej, by nie dopuścić do gwałtownego spadku ciśnienia. Zastosowanie takiego systemu ogranicza utratę płynów sterylizowanych w otwartych i półzamkniętych pojemnikach oraz umożliwia sterylizację płynów w szczelnie zamkniętych pojemnikach (zapobiega ich uszkodzeniu).
W przypadku sterylizacji materiałów skażonych konieczne jest zabezpieczenie środowiska laboratorium przed niebezpiecznymi, nie wysterylizowanymi mikroorganizmami mogącym wydostać się z komory podczas fazy odpowietrzania. By temu zapobiec sterylizator może zostać wyposażany w system filtracji pary/powietrza wylotowego oraz sterylizacji kondensatu. Filtr podlega sterylizacji w każdym cyklu, a kondensat jest sterylizowany przed wypuszczeniem do kanalizacji